28 június 2011

Június 18.-19.

Ez a hétvége duplán ünnepelendő volt számunkra. Most ünnepeltük 6. évfordulónkat Stephhel és kaptam egy gyűrűt... :) Az a helyzet, hogy minden évben (kezdetben véletlenül) úgy alakult, hogy kaptam egy gyűrűt.



Érkezési sorrendben húztam az ujjamra őket (bal felső kép). Fentről lefele: 
1. gyűrű, 1 évfordulóra kapott gyűrűm,
2. gyűrű, 2. évfordulónkon, megkérte a kezem azzal a kis köves gyűrűvel,
3-4. gyűrű,  mivel nagy volt a gyűrű amivel megkért. Kaptam rá egy hónapra egy ezüst karikát és egy kis ezüst köves gyűrűt, pótlékként. Ezt hordtam ezután, tehát ezt tekintettük eljegyzési gyűrűnek.
5. gyűrűt a 3. évfordulónkra kaptam, Franciaországban (itt fogant Mila is :)) 
...tehát, rá 8 hónapra, Valentin napon, megházasodtunk. Kicsi és gyors volt, tehát nem vettünk gyűrűket. Így (mivel eléggé fel voltam vizesedve) elővettük az anno "nagy" gyűrűmet (a 2. számút!). Így tehát a 4. évre is jutott egy gyűrű amit hordtam. :)
6-7. gyűrűt, az első házassági évfordulónkra kaptuk. Ez az igazi gyűrűnk. Melyet mi terveztettünk és ez már fehér arany. :) Mindkettőnknek bele van vésve kívülről a családnevünk és belülre pedig a párunk neve. Persze az enyémhez tartozik egy kis köves gyűrű is (bár ez csak mutatóba, ugyanis cirkónia :D:D)
8. gyűrű. Most pedig, a 6. évben, ha már így alakult, hogy minden évre jutott egy... Nem akartuk megszakítani - én, az istenért sem akartam!!! :) - a láncot. Kaptam megint egy gyűrűt. Egy csodaszép két soros, köves gyűrűt. Ezt most kiegészítésként hordom a házassági gyűrűnkkel. A másik kezemen az első éves ajándék gyűrűmet hordom. Így teljes 1-6-ig. :)

Nagyon szerencsés vagyok, hogy Steph ilyen figyelmes. Imádom az ékszereket, de azt még jobban imádom, hogy Steph soha nem felejti el ezeket az apróságokat.

Így tehát, én is/mi is készültünk neki másnapra. Ugyanis, 19-én Apák napját ünnepeltünk. Hiszem, hogy KIJÁR az apukáknak is egy nap, melyen ők állnak a középpontban és mely napon a gyerekeinket arra emlékeztetjük, hogy milyen fontosak is az életükben.
Rajzoltam egy apa feliratot, melyre rúzsos puszikat nyomkodtunk (Milának tetszett a "nyomdázás" :)). Ezzel a rajzzal pedig egy pár képet lőttem Miláról (az új gépemmel persze!). Ezeket a képeket megkapta képernyő háttérnek. Kapott még egy citromos sört, melyet felöltöztettünk és az eredeti rajzot.
Úgy volt, hogy nem alszik 18-a éjszaka itthon, de váratlanul haza jött hajnalban. Még szerencse, hogy már addigra bekészítettem:






20 június 2011

Újdonságok...

Mint láthatjátok, új design-t dobtam össze. Na jó nem új, hanem a régieket gyúrtam egybe és kicsit tuningoltam rajtuk. Nekem most ez teljesen bejön. Elégedett vagyok vele. :) Nektek hogy tetszik?

De tartogatok még dolgokat a tarsolyomban... Hamarosan jövök még újdonságokkal. :)
XOXO

17 június 2011

Szponzor by Papa...

Nagyon-nagyon rég álmodok egy tárgyról. De ugye, a piszkos anyagiak, igencsak gátoltak ebben... Ám egy napon (kb. három hete) úgy döntöttem, hogy a nagypapám elé állok és kölcsön kérem rá az összeget... Itt jegyezném meg, hogy a Papám TELJESEN külön kezeli a családi szálakat és az anyagiakat. Nem tudom, van akinek ez furcsa, de én így nőttem fel. Nekem természetes, hogy a nagyszüleim nem tartják egyértelműnek a családon belüli "pénzadást". Sőt! khm... :)
Na de most, a papám, tényleg kegyes volt, és megesett rajtam az a drága szíve! Megelőlegezte nekem, ergo Ő lett a hitelezőm. :P (Persze nem azonnal kaptam meg, hanem majd két hét után... )
Így tehát lehetőségem nyílt ennek a tárgynak a megvételére. Rettentően izgatott voltam, de mégsem tudtam azonnal megvenni, mivel volt néhány ismerősünk, aki azt mondta, hogy olcsóbban is megvalósítható a vétel. Így tehát, csak vártam, vártam és vártam... De nem szóltak érdemben. Aki pedig ismer, az tudja, hogy a várakozás nem az erősségem!!! Türelmetlen vagyok, de NAGYON! Kínzó és bénító (3 heti) várakozás után... Ma úgy döntöttem, hogy elegem van és kézbe veszem a dolgokat. Nem várok tovább!!! Megkerestem a legolcsóbb konstrukciót (ami a rendelkezésemre álló összegből kijött) és felkerekedtem (ráparancsoltam Stephre, hogy INDULÁS!!! :)) és megvettem. Hivatalosan. Boltba. Pont.

Most pedig már az enyém!!!!! ♥♥♥♥♥ Ez a CSODA! :)



Már lőttem is párat, de még csak próbálgatom... ISTENEM! ANNYIRA IZGALMAS IDŐSZAK veszi most kezdetét! :) Remélhetőleg, többet nem fogok, órákat (!!!) tölteni a photoshop előtt retusálással... Viszont fogok egy kis tutorialt készíteni majd, hogy én hogy is csináltam eddig. Hátha azoknak, akiknek szintén kis kompakt gépe van, jól jön. :)
Jó hétvégét Nektek is! :)

01 június 2011

Megtiszteltetés AE ...

Ma, egy olyan dolog történ velem, amit talán még most sem fogtam fel egészen.

Ali Edwards, az ÉN egyik oldalamat pinnelte a Pinterest oldalán. ELHISZITEK??? Wááááááááá

Természetesen, olvasója vagyok a Pinterestjének (egy vagyok a közel 2400-ból :P), de nem sok pin-je volt eddig.
Böngésztem, pinnelgettem (ahogy szoktam)... Mikor a főoldalon megláttam az oldalamat. - Akiket olvasol, azoknak a pinjei megjelennek a főoldalon. - Amikor megláttam, mosolyogtam, mert azt gondoltam, hogy biztos egy "valaki" pinnelte (gondoltam esetleg magyar-okra). DE AMIKOR MEGLÁTTAM A NEVET ALATTA, HOGY KI AZ??????!!!! NA AKKOR tátva maradt a szám, levegőt is alig kaptam és vagy háromszor rákattintottam, hogy BIZTOS???? Még most is hihetetlen, hogy méltónak tartotta az oldalamat arra, hogy "elmentse" magának... ♥♥♥ :)
Köszönet jár Sabee-nak is, mert teljes egészében az Ő készletével dolgoztam. Bővebb infó itt.

Íme a képernyőmentés (melyet kb. azonnal végeztem! :P) és a link, amelyen megnézhetitek (és ellenőrízhetitek ;)).



Ne haragudjatok, hogy ennyire felpörögtem és lelkendezem, de ez olyan, amire SOHA NEM SZÁMÍTOTTAM! Így elég váratlanul ért és ... Nem tudok még mit hozzá fűzni... Megköszöntem neki! :D


22 május 2011

Irány! Belváros

Sabee legújabb készletével, a Let's Travel kittel készítettem, az alant látható oldalt... Egyszerűen csúcs az egész pakk, úgy ahogy van! Imádtam vele dolgozni! De komolyan! Adta magát minden! Az elemek szenzációsak, ezért BÁTRAN AJÁNLOM MINDENKINEK!!!
El is határoztam, hogy a teljes marseille-i utunkat, ezzel a készlettel fogom megtervezni. Egy album borítót már tavaly készítettem hozzá (amit, az alapján készítettem, hogy a prospektusok, amiket ott vettünk, a hátuljába elférjenek), így tehát az oldalakat is ehhez a mérethez igazítottam.


Az oldal 100%-ig digi, és 100%-ig a Let's Travel kittel készült! :)





18 május 2011

Hajpánt



Felhasználtam: 
Yellow Butterfly design (Janka) & designs by Mörjike  - A világ scrapbookos szemmel
Sabee's Creative World - Home Sweet Home
Joyce Paul Designs - Flower garden add-on
Gennifer Bursett - 2011 INSD blog hop
Vinnie Pearce - My purple melody
Dani Salles (dsdesign) - Born to shop
Kimb design - Freshly Elegant Freebie
Kimb design - Remember when (insd freebie)
design by Vicki - Lily alphas abc


Vasárnap úgy adódott, hogy Steph elvitte Milát magával, és leadta anyukámnál egy jó játékra, amíg Ő elintézte a dolgait. Persze, hogy én szerveztem így! :) Lett tehát, néhány szabad órám, amivel azt csinálhattam, amit csak szeretnék. :)
Eleinte azt se tudtam, hogy mibe fogjak? Lazítsak, relaxáljak és "szépítkezzem"? Vagy scrapbookozzak, böngésszek szabadon a neten és filmezzek?? Vagy varrjak a lányoknak hajpántot? ... Megrészegített a sok lehetőség! :D Végül úgy alakult, hogy vettem egy vaníliás fürdősós, forró fürdőt (nyitott ablaknál!!! Hmmm :)). Hajat mostam és nekiálltam varrni...
Ezeket a hajpántokat közösen néztük ki Orsi barátnőmmel. Jobban mondva Ő találta (pinnelte én meg repinneltem :P) és megegyeztük benne, hogy legyen ilyen a lányoknak a fotózásra.

Ó, igen! Fotózásuk lesz a lányoknak (Mila és Zoya) mivel Orsiéknak, van egy SZUPER fotós ismerősük, nálunk meg 6 édi kiskutya... 1 baba, 1 kislány és 6 cuki kutyi = ÍRTÓ CUKI KÉPEK! :)

A hajpántok seperc megvoltak (előző napokban szereztem be ezeket a csodás gombokat és anyag csíkokat).




A hajpántok jobban mutatnak élőben, mint a képen! :)




Már másnap ráadtam Milára, mert volt hozzá egy szupi kis szerkója... :P Ahogy egyre jobban néztem benne, úgy tetszett meg jobban és jobban az egész látvány... Ezért gyorsan lefotóztam őt játék közben (Süsü-t nyúzza épp :)).. A fotókból pedig másnapra egy digi scrapbook oldal is született, melyet fentebb láthattatok. Nagyon örülök, mert gyorsan archiválva is lett a munkám gyümölcse! :) Ez most az egyik kedvenc oldalam! :)

Hamarosan újra jelentkezem... Puszi Nektek! :)


01 május 2011

Mila és a kuttyok

Telnek a napok, és a kiskutyák már kezdenek felnőni... Na jó, még van egy kis idő. :)
Steph ma fotózta őket, hogy hogy fejlődnek... Méri, jegyzetel, fotóz, szalagoz... Ezért, kiterített egy nagy takarót a napra, amin heverészhettek. Mila mikor felkelt, rögtön ki akart menni a kertben és ott találtuk a kiskutyákat. Nem! Nem ment ilyen egyszerűen! De igen, nagyon szerettük volna, hogy ha kiskutyás képeket tudnánk készíteni vele. Ám Mila, úgy látszik megcsömörlött 10 kutya (3 nagy + 7 kicsi) után és rá se bagózott, egy simogatást leszámítva. Inkább a homokozó vonzotta, melyet Mama töltött fel neki, húsvéti ajándékként. Sebaj gondoltuk, akkor majd anya kutyázik... Egy jó órát hemperegtem velük a fűben, annyira aranyosak voltak. A kis piros kan, nagyon komoly vérmességgel van megáldva! :D Furcsa hangokat adtam ki és közben dünnögtem/morogtam, melyre Ő vissza morgott. Haláli fazon! :) A bronz pedig egy bújógép. Akárhova is mész, tuti, hogy utánad megy és a lábad közé fészkel! :) De nekem az ezüst tetszik a legjobban kinézetre (mondjuk nem értek hozzá szakmailag).
Mila mikor "anyahiányban" kezdett szenvedni, mégiscsak oda jött hozzánk a plédre és érdekelni kezdték azok a kis fehér gombócok, amik az anyukáját így elvonták tőle. ;P
Na ekkor készültek a fotók és egy kis videó is, amik egyértelműen a kedvenceim lettek (mindig az aktuálisak azok, tudom, de lehet ezeket most nem imádni?).
Már most azon agyalok, hogy ennyi jó képet, hogy a túróba fogok egy oldalra (de még a dupla oldal is kevés lenne!) sűríteni? Eltart majd egy ideig, míg megoldást találok rá, de FOGOK!
Íme a kedvenc képeim:



Itt még csak a homok érdekli...

Itt már hátra kacsingat, hogy "na most miért nem én vagyok a középpontban?"


(a kutyák is szeretik elmo-t! :))



Pofa szkenner/gyurma!!! :)

AZ ABSZOLÚT KEDVENC KÉPEM!!!!!


Hát lehetne ezekből még selejtezni???? (kb. 6x álltam neki és ennél többet nincs szívem kivenni a "majd oldalra kerülnek" kategóriából... Más néven a SCRAPBOOK(olandó) mappából! :))

Végül pedig egy ráadás VIDEÓ: Mila és a kuttyok


Mila hablatyol, de azt nagyon (!!!), viszont érzékeny mérlegeléssel és stílusosan, belecsempész egy-egy értelmes szót is. ;P

Lássuk, hogy miről volt szó ebben a kis szösszenetben (csak ha szükséges persze)... 

Egy kutya rágja az ujját, melyet vigasztalás után, újra vissza dug a szájába. :D Következő kutya menekülne "emegy", de Mila mondja neki, hogy "gyeje". Nem jön, de sebaj, van máááááááásik! "Ne síj" mondja neki (talány, hogy miért?). A papucsát rágta (az isten tudja már melyik) és rendre lett utasítva, hogy mit is képzel magáról? "Nem papucs!" Erre a kutya rágni kezdi a fegyelmező kezeit... Ezt egy darabig próbálja értelmezni Mila... Utána közli vele, hogy "Naaaa! No, no, no-no-no-no-no-no... (ekkor már nagyon röhögünk a háttérben!) 
Hopp még két kutya. Jajj de aranyosak! - megöleli - Úgy dönt mégis kiosztja a papucsait "jó papucs"... "tessék"... Aztán érdeklődés hiányában a lábát is oda dugja... Na ez a kutyának is tetszett! :) A lábait is megpróbálja kiosztani, de mivel meglátja, hogy a papucs esetleg győzelmet arathat a lábai felett, úgy dönt vissza veszi őket. Aztán mégsem... Egy kis kóstolással próbálja meggyőzni a kutyit, hogy a lába nyalogatása lesz a nyerő (neki hihet!)... :D

Ne izguljatok, nekem is magas! :) De imádom nézni ahogy gesztikulál és mondja és mondja és mondja (akár az anyja... :P)!!! Mint ha érteni is kéne... :D:D:D

Ui: Egyszer egy anyuka a játszótéren (egy évvel ezelőtt is így nyomta már a "halandzsa nindzsát") hallgatja egy ideig és így szól nekem: 
-Milyen szépen beszél már.
-Igen? Te érted? Akkor fordítsd már le nekem... - mondtam :D:D
Szegény, biztos csak imponálni akart, de én meg tényleg azt hittem, hogy találtam egy szótárt!! Úgy megörültem... Aztán mégsem... ;) 

Na, jó hosszú lettem már megint. De ez van, mikor ennyi kommentet kapok (EZER KÖSZÖNET MINDEN KEDVES VISSZAJELZÉSÉRT az előző posztokban!!!)... Úgy belelkesülök, hogy nem lehet lelőni! :)


29 április 2011

2 trükk, 1 tipp + FREEBIE

Eljött hát a nap, mikor lelepleződik a tutorialom és a +meglepetés. :P
A számok végül úgy alakultak, hogy 30 embertől,  39 voks érkezett. MINDENKINEK KÖSZÖNÖM! A válaszok nagyjából kiegyenlítették egymást. Nem választ nem kaptam (köszi Mindenkinek! :)) és legtöbben a hagyományos scrapbookkal kapcsolatban látnának tőlem tutorialokat. Ígérem lesz ilyen is, de most ugyebár egy digitális, Ps-es tutoriallal jöttem (ami galád módon, már a kérdés feltevése előtt kész volt... :P)).

Az úúúúgy volt, hogy Milának volt ez a kis története, ami megfogalmazódott bennem és mindenképp meg akartam örökíteni, hogy a büszkeségemet, majd felnőtt korában is elolvashassa. Tényleg annyira kis helyes volt és mélyen ledöbbentett, hogy a kis értelme (melyet még nem tud szavakban kinyilvánítani a számomra) milyen fejlett.
Feküdtem altatás közben mellette, összefogalmazódott bennem nagyjából a szöveg és végül még mielőtt a géphez ülhettem volna, már a vizuálisan is körvonalazódott a dizájn, ami szerintem ehhez illik. Tudtam, hogy most a szöveget szeretném, ha hangsúlyosabbá válna és kiemelkedne a többiből. Aki volt a tanfolyamunkon Szabival (érdekes, ezt a mondatot a videóban is elsütöm, pedig másik aspektusból említem :)), az tudja, hogy három lehetőségünk van, amit kiemelhetünk egy oldalon (kép, szöveg, díszítés). Nálam ez a fajta (komment hangsúlyos oldal) ritkábban szerepel (nem "kolibris"). De most ez illett, ehhez a témához.
A kép nem akkor készült, hanem egy másik alkalommal, kisebb hiszti után. De mikor megláttam, és elkaptam a könnycseppet, tudtam, hogy ez a kép kifejezi a történetet.

Íme hát az oldal:


Miközben készítettem az oldalt, mely direkt ennyire "szegényes" ami a díszítést illeti, néhány árnyék trükkhöz kellett folyamodnom, és eszembe jutott, hogy talán vannak olyan scrapperek akik még nem ismerik ezeket, vagy kezdők, vagy nem tudnak angolul (mint én!) és jól jönne nekik, ha nem az angol tutoriallal (és a hozzá nyitva tartott fordítóval)  próbálnának felzárkózni. Így tehát visszamenőleg felvettem ezeket a trükköket.
Mint említettem árnyék trükkökről van szó benne. 


A tutorial "kicsit" hosszúra sikeredett (13 perc)... Sajna ilyen vagyok élőben is (akivel már találkoztam, az tudja!). Csipogok, locsogok, fecsegek egyfolytában... Tekerjetek bele bátran, ha már unjátok. :)



A bejegyzéshez tartozó freebie pedig egy sebtapasz elem, melyről úgy vélem, hogy szinte minden (főleg gyerekes) háztartásban, tartozhat egy jó sztori! :) Na nem egy műremek, lévén teljesen digitális, de nekem most megfelelt az oldalhoz. Ha nektek is tetszik, akkor fogadjátok sok szeretettel.:




Remélem hasznát veszitek a mai posztomban található tartalomnak! Amennyiben bármilyen meglátásotok van (+/-!), akkor azt hagyjátok meg itt nekem, egy kommentben. Illetve, ha felhasználjátok a freebiet, nagyon örülnék, ha az oldalatokhoz tartozó címet is meghagynátok itt nekem! :)

Ui: Izgatottan és lélegzetvisszafojtva várom a reakciókat... Darálom a körmöm! ;)

Ui2: Brigi írta tegnap, hogy nagyon beharangoztam... Uuuuupsz! :) Elnézést kérek! Nem azért "harangoztam" olyan nagyon, mert HŰŰŰ+HAAAA (sőt! kifejezetten nem "kolibris" oldal ez most és a trükköket is lehet, hogy már ismertétek), hanem mert úgy izgultam miatta... Legközelebb jobban ügyelek arra, hogy ne nyilvánítsam ki ilyen módon az izgatottságomat. ;)

28 április 2011

Holnap

Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, jövök a videó tutorialllal és a + Meglepetéssel! :) Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, Holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap, holnap!


Gyere vissza 9:30 után... ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

top social